ZDALNE PROWADZENIE ZAJĘĆ W SEMESTRZE ZIMOWYM 2020/2021

Szanowni Państwo,

pragniemy poinformować, że w związku z trwającą pandemią COVID-2019, na mocy zarządzenia rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, ks. prof. Roberta Tyrały nr 45/2020, w semestrze zimowym nadchodzącego roku akademickiego 2020/2021 wszystkie zajęcia będą odbywały się w sposób zdalny. Wykłady i ćwiczenia będą prowadzone w czasie rzeczywistym, określonym przez harmonogram, który przedstawimy Państwu w najbliższym czasie. Jedyną platformą dopuszczoną przez władze Uniwersytetu jako narzędzie prowadzenia zajęć jest program MS Teams. Jego wersje instalacyjne dla systemów operacyjnych Windows, MacOS i Linux można pobrać ze strony firmy Microsoft;  z poziomu kont w serwisie office.com mają też Państwo dostęp do w pełni funkcjonalnej wersji online, działającej w przeglądarce internetowej. Dodatkowe materiały mogą być dystrybuowane za pomocą uniwersyteckiej platformy Moodle.
Zdajemy sobie sprawę, że taki tryb prowadzenia zajęć może rodzić szereg problemów i niedogodności, a w skrajnych przypadkach nawet uniemożliwiać regularne uczestnictwo w zajęciach. Jednocześnie jednak jest to sytuacja, w której znalazły się wszystkie uczelnie wyższe w Polsce, i możemy tylko mieć nadzieję, że sytuacja epidemiczna ulegnie w ciągu najbliższych miesięcy poprawie w stopniu wystarczającym, bo w semestrze letnim zajęcia mogły odbywać się już w zwykłym trybie. Jednak w razie kłopotów nie zostaną Państwo, rzecz jasna, pozostawieni bez pomocy. Trudności natury czysto technologiczne najlepiej zgłaszać bezpośrednio do działu IT Uniwersytetu, na adres mailowy ticket@upjp2.edu.pl.  W przypadku jakichkolwiek innych kłopotów, pomocą służymy Państwu my, jako kierownicy kierunków.

ks. dr Szymon Tracz, kierownik kierunku Historia Sztuki
dr Piotr Pajor, kierownik kierunku Ochrona Dóbr Kultury
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2021