Biblioteka Instytutu Historii Sztuki i Kultury

wtorek: 13.00-16.00

czwartek: 13.00-16.00

piątek: 9.00-15.00

Biblioteka mieści się w budynku przylegającym do Instytutu. Księgozbiór liczy blisko 8 tys. voluminów. Dysponujemy kilkunastoma rodzajami  specjalistycznych czasopism. W zbiorach znajdują  się opracowania z zakresu sztuki polskiej i powszechnej, rzeźby, malarstwa, urbanistyki i architektury, a także rzemiosła artystycznego. Posiadamy dział dotyczący sztuki Krakowa, tzw. Cracoviana i Waweliana. Są tutaj również katalogi wystaw i przewodniki po muzeach uzupełnione biografiami artystów oraz pozycjami o teoriach artystycznych i metodologii historii sztuki jak i z zakresu historii Kościoła i teologii.

Zapraszamy studentów, doktorantów i pracowników naukowych. Wypożyczamy także książki studentom z innych uczelni oraz mieszkańcom na stałe zameldowanym w Krakowie.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2017