Instytut

Instytut Historii Sztuki i Kultury powstał w 2008 roku, łącząc naukowców aktywnych dotąd w różnych ośrodkach w Polsce i zagranicą. Kadrę Instytutu tworzą nauczyciele akademiccy o wieloletnim doświadczeniu i liczne grono młodych naukowców.

O dynamicznym rozwoju Instytutu świadczą prowadzone tu projekty badawcze, które otrzymały finansowanie ze środków Narodowego Centrum Nauki i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dotyczące m.in. inwentaryzacji zabytków rzemiosła artystycznego w kościołach Archidiecezji Krakowskiej czy tworzenia interdyscyplinarnych baz danych dokumentujących jedwabne tkaniny z krakowskich zbiorów kościelnych od XV do XVII w. W realizacji programów badawczych uczestniczą nasi studenci i absolwenci.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2017