Prowadzone kierunki studiów

Historia sztuki

studia licencjackie (I stopnia) i magisterskie (II stopnia)

To kierunek dla osób ciekawych szerokiej panoramy dziejów sztuki, od prahistorycznych malowideł jaskiniowych po współczesne murale. Studia pomagają zrozumieć rolę, jaką sztuki wizualne odgrywały i odgrywają w życiu społecznym, religijnym, politycznym, etc. Zmierzamy do tego, aby nasi absolwenci czuli się swobodnie w świecie różnorodnych przekazów wizualnych dzięki umiejętności interpretowania ich przy użyciu różnych metod badawczych. Studia przygotowują do pracy w muzeach, galeriach, domach aukcyjnych i innych instytucjach życia kulturalnego, są też świetnym uzupełnieniem wiedzy dla studentów innych kierunków, np. architektury i architektury wnętrz, konserwacji zabytków, projektowania ubioru, dizajnu, fotografii, obsługi ruchu turystycznego czy reklamy.

Programy studiów

Ochrona dóbr kultury

studia licencjackie (I stopnia)

Kierunek powstał jako odpowiedź na potrzebę rynku pracy. Program studiów skonstruowano tak, by kształcić dobrze wykwalifikowanych pracowników administracji (np. urzędów konserwatorskich), ośrodków kultury, muzeów i wszelkich placówek, których celem jest ochrona dziedzictwa kulturowego. Wiedza absolwentów łączy zagadnienia z dziedziny archeologii, historii sztuki i muzealnictwa z kompetencjami w zakresie prawa, administracji i konserwacji. Absolwenci mogą kontynuować studia uzupełniające magisterskie w ramach kierunku historia sztuki.

Programy studiów

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2017