Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A

dr Natasza Styrna

Dr Natasza Styrna ukończyła studia magisterskie w 1995 roku oraz oraz uzyskała dyplom w pracowni wklęsłodruku Instytutu Wychowania Plastycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. W 1998 roku ukończyła studia magisterskie w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiowała również na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie (2001/2002). W roku 2007 uzyskała stopień doktora nauk humanistycznych na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Stypendystka Uniwersytetu Jagiellońskiego, Rządu Izraela (Jerozolima), Hanadiv Foundation (Jerozolima), Fundacji Lanckorońskich (Wiedeń), DAAD (Heidelberg), CEEPUS (Budapeszt). Współpracowała z wieloma instytucjami kulturalnymi w Krakowie. Wystawa przygotowana według jej scenariusza w 2008 roku w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa Artyści żydowscy w Krakowie 1873–1939 została wyróżniona w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku SYBILLA, organizowanym przez MKiDN.

W roku 2009 opublikowała książkę Zrzeszenie Żydowskich Artystów Malarzy i Rzeźbiarzy w Krakowie 1931–1939. Od 2010 roku jest zatrudniona w w Instytucie Historii Sztuki i Kultury Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Zajmuje się historią sztuki XX wieku, a w szczególności dorobkiem artystycznym mniejszości żydowskiej. Opublikowała na ten temat szereg artykułów w języku polskim, angielskim, francuskim, niemieckim oraz węgierskim.

Szczegółowe informacje i dyżur

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2020