dr Beata Frey-Stec

Dr Beata Frey-Stec, urodziła się w 1958 roku w Krakowie, tytuł magistra uzyskała w 1983 roku na podstawie pracy Średniowieczne emalie z Limoges w zbiorach polskich, stopień doktora uzyskała w 1997 roku na podstawie rozprawy Renesansowe fryzy podstropowe na zamku wawelskim. Od 1991 roku była zatrudniona na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (obecny Uniwersytet Papieski Jana Pawła II). Jej zainteresowania badawcze skupiają się na oddziaływaniu sztuki europejskiej na sztukę polską w czasach nowożytnych (zwłaszcza za pośrednictwem grafiki), sztuka krakowska w czasach nowożytnych (zwłaszcza malarstwo), rzemiosło artystyczne (zwłaszcza emalierstwo), konserwacja dzieł sztuki.