APEL O SKORZYSTANIE Z POMOCY W PROCESIE EWALUACJI

DROGIE KOLEŻANKI DRODZY KOLEDZY!

Zapewne wszyscy wpisują swoje dokonania do  Polskiej Bibliografii Nauki. Nie odbywa się to  zapewne bez trudności, dlatego postanowiliśmy przyjść Wam z pomocą. Płynie ona z dwóch źródeł.

1. PIERWSZE ŹRODŁO: BIBLIOTEKA GŁÓWNA

1. Jeśli publikacja  Kolegów znajduje się w zbiorach Biblioteki Głównej i jest wykazana w katalogu elektronicznym, można skorzystać z linku, który pojawia się w opisie katalogowym i za jego pośrednictwem wpisać  automatycznie publikację do PBN.

2. Co robić, gdy publikacji nie  ma w zbiorach książnicy? Chodzi o wszystkie publikacje: książki – autorskie i redagowane, artykuły w  książkach zbiorowych, artykuły w czasopismach. Biblioteka zaprasza, aby ofiarować egzemplarz autorski Bibliotece z zaznaczeniem: EWALUACJA. Jeśli nie posiada takowego egzemplarza, proszę wysłać wniosek o zakup tej publikacji, również z zaznaczeniem EWALUACJA.

3, Co robić, gdy mamy tekst w książce zbiorowej lub w czasopiśmie, które znajdują się co prawda  w zbiorach, jednakże nie istnieje opis   artykułu, który jest  w nich ogłoszony?  Otóż należy powiadomić  Bibliotekę, że tekst państwa znajduje się w określonej książce lub czasopiśmie, wskazując ich przynależność do zbiorów Biblioteki. Wtedy pracownicy dokonają dokładnego opisu analitycznego artykułu. Będzie wtedy możliwe szybkie wpisanie tegoż do PBN.

4. Ogólnie, jesteśmy proszeni, aby opisy swoich publikacji, wnioski o zakupy i informacje o tekstach przesyłać do  Biblioteki na następujący adres:

publikacjepracownikow@upjp2. edu.pl

Na ten adres należy kierować wszelkie zapytania i postulaty pod adresem Biblioteki w kwestii ewaluacji.

1. DRUGIE ŹRÓDŁO: PANI DR JULIA CZAPLA, PAN DR GRZEGORZ FIRST

1. Koledzy są naszymi specjalistami i protagonistami w obszarze  ewaluacji. Wyrażają nieustannie gotowość służenia pomocą. Po uzgodnieniu z nimi, uprzejmie proszę  o następujące działanie:

Każdy z nas powinien umówić się na indywidualną konsultację  z Panią Julią lub Panem Grzegorzem, w celu przejrzenia własnego konta Polskiej Bibliografii Nauki, zweryfikowana opisów i  otrzymania niezbędnych wskazań. Wskazania te będziemy obowiązani samodzielnie  zrealizować.

Gorąco proszę o skorzystanie z tych dwóch możliwości pomocy.  Wszyscy wypełniamy konta i otrzymujemy pomoc. Wiadomo: działamy dla dobra wspólnego i na rzecz  rozwoju naszej dyscypliny i naszego Instytutu.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia w pracy.

KIEROWNIK DYSCYPLINY

„ NAUKI O SZTUCE”

ks. dr hab. Dariusz Tabor CR, prof. UPJPII

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2021