Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A

Otwarcie wystawy Skarby Krakowskiej Kapituły

Uroczyste otwarcie wystawy! 

W dniu 23.06.2021 nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy Skarby Krakowskiej Kapituły.  

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Rektor UPJPII, ks. prof. dr hab. Robert Tyrała, Dziekan Krakowskiej Kapituły Katedralnej, ks. prof. dr hab. Jacek Urban, Senator Włodzimierz Bernacki, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki RP. Wydarzenie towarzyszyło uroczystości odsłonięcia pomnika św. Jana Pawła II – daru węgierskiego rządu.  

Interaktywna wystawa poświęcona jest historii dziedzictwa Krakowskiej Kapituły Katedralnej, ukazuje bogactwo zbiorów Archiwum Kapitulnego i Skarbca katedry na Wawelu. Możliwości nowoczesnej digitalizacji, wykorzystania multimediów i wirtualnej rzeczywistości pozwalają przedstawić niedostępny dla zwiedzających - Kapitularz katedry na Wawelu, cenne rękopisy i wyroby rzemiosła artystycznego na co dzień zgromadzone w zbiorach katedralnych. 

Ekspozycja kierowana jest do szerokiego grona odbiorców, powstała z myślą o specjalnych potrzebach osób niepełnosprawnych ze szczególnym uwzględnieniem osób niewidomych i niedowidzących. Punkty uwagi i ścieżki naprowadzające, audiodeskrypcja, efekty dźwiękowe czy galeria replik powstały z myślą o dostępności bez barier.  

Zapraszamy, wszystkich zainteresowanych na zwiedzanie wystawy: z przewodnikiem lub samodzielnie oraz do udziału w organizowanych cyklicznie wykładach i spotkaniach poświęconych historii i kulturze średniowiecznego Krakowa.  

 

 

https://upjp2.edu.pl/aktualnosci/uroczystosc-odsloniecia-pomnika-i-tablicy-pamiatkowej-sw-jana-pawla-ii-23-vi-2021-1765.html

https://www.facebook.com/SkarbyKrakowskiejKapituly/posts/157887139732764?_

https://www.facebook.com/UPJP2/posts/4342779349116328?

 

 

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2021